Pomiary | Projekty | Przeglądy | Serwis

Śpijmy spokojnie, bez narażania się na nieprzyjemności np. ze strony ubezpieczycieli. Pomiary, przeglądy okresowe i regularny serwis to klucz do sprawnej i bezpiecznej instalacji, działającej wiele lat.

Żyjemy i spędzamy mnóstwo czasu w naszych domach, firmach i biurach – czujmy się wówczas bezpiecznie.

W ramach naszej działalności posiadamy w ofercie usługi związane z projektowaniem, pomiarami poinstalacyjnymi lub okresowymi oraz przeglądami okresowymi instalacji.

1. Pomiary elektryczne

Wykonujemy pomiary elektryczne poinstalacyjne jak również okresowe na certyfikowanych i legalizowanych miernikach. Pomiary wykonywane są przez osobę z uprawnieniami i niezbędną wiedzą oraz doświadczeniem.

 

2. Pomiary fotowoltaiczne

Pomiary instalacji fotowoltaicznych są niezbędną częścią prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji instalacji. Wykonujemy pomiary zarówno po stronie DC, jak i AC instalacji w tym pomiar uziemienia. Oferujemy przegląd instalacji kamerą termowizyjną.

 

3. Serwis

Oferujemy usługi serwisowe dotyczące wszystkich wykonywanych przez nas inwestycji. Również wykonanych przez inne firmy.

Posiadamy autoryzację serwisową takich firm jak: Fronius, Loxone, SMA, SolarEdge, Panasonic, Toschiba, York, Ferroli i Lamburgini Caloreclima, Mitsubishi Electric Kensol,

 

4. Pomiary i przeglądy okresowe

Wykonujemy pomiary i przeglądy okresowe instalacji elektrycznych, fotowoltaicznych, pomp ciepła, klimatyzacji oraz rekuperacji. Pomiary pozwalają zweryfikować czy instalacja jest sprawna i bezpieczna. Co istotne część ubezpieczycieli nieruchomości wymaga takich pomiarów.

 

5. Termowizja

Posiadamy na wyposażeniu dwie kamery termowizyjne. Ręczną firmy Sonel oraz kamerę zainstalowaną na dronie firmy Yuneec.

Kamera termowizyjna pozwala wykryć również przecieki w ścianach, posadzkach itp. oraz pozwala na weryfikację jakości ocieplenia- np. w sytuacji zniszczeń dokonanych przez kuny.

 

6. Projekty

Wykonujemy projekty takich instalacji jak:

  • instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, tzn. rekuperacji
  • instalacji elektrycznych
  • instalacji fotowoltaicznych w zakresie od 1kWp – 1MWp
  • instalacji chłodniczych
  • instalacji pomp ciepła powietrznych
  • LOXONE

 

7. Dokumentacja i uzgodnienia przeciwpożarowe

Wykonujemy kompleksowe dokumentacje przed i po montażowe, dokumentacje odbiorcze jak również uzgodnienia p.poż w przypadku instalacji fotowoltaicznych powyżej 6,5kWp.