Pompy ciepła | Klimatyzacja | Ogrzewanie foliami na podczerwień

Pompa ciepła to innowacyjny sposób ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. W porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi pompy ciepła są znacznie bardziej ekologiczne, gdyż nie emitują spalin i nie zanieczyszczają środowiska, a w dodatku ich użytkowanie jest znacznie tańsze. Pompa ciepła znakomicie sprawdza się w nowoczesnych domach, gdzie duże znaczenie ma zeroemisyjność i komfort życia lokatorów. Nasza Firma oferuje szeroki wybór pomp ciepła powietrze-woda znanych producentów, takich jak Bosch, Toschiba, Ferroli czy Mitsubishi, które jakością swoich wyrobów znacząco wyróżniają się na rynku.

1. Pompy ciepła powietrze- woda – komfort i innowacja

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze pozyskujące nawet ponad 75% energii ze środowiska naturalnego. Warto jednak zauważyć, że poza swoim ekologicznym charakterem pompa ciepła posiada również szereg innych korzyści, jak choćby bezobsługowe działanie na co dzień, kompaktowy rozmiar czy minimalne koszty eksploatacyjne. Ponadto, nierzadko można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu pompy ciepła, co dodatkowo obniża koszt inwestycji.

 

2. Dlaczego wybrać pompę ciepła jako źródło grzewcze?

  • duża efektywność – ok. 75% energii stanowi darmowa energia z natury
  • bezobsługowe działanie
  • szeroka dostępność – dopasowana do każdego rodzaju budynku
  • uniwersalność
  • bezpieczna praca urządzenia
  • ekologiczny charakter
  • niskie koszty eksploatacyjne
  • duża żywotność urządzenia
  • wielofunkcyjność – możliwość wykorzystania do tradycyjnego ogrzewania pomieszczeń, ogrzewania podłogowego, płaszczyznowego, grzejnikowego i podgrzewania ciepłej wody użytkowej
  • duży wachlarz z dofinansowań do zakupu pomp ciepła

3. Pompy ciepła a fotowoltaika:

Pompa ciepła tworzy niezawodny tandem wraz z instalacją fotowoltaiczną. Obie te instalacje bardzo się uzupełniają ale również potrafią ze sobą współpracować, co znacząco obniża koszty eksploatacyjne nieruchomości.

Należy zwrócić uwagę, że koszty ogrzewania nieruchomości są jednymi z najwyższych stałych kosztów utrzymania wraz z ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej.

Dodatkowo pompa ciepła wraz z instalacją PV w zasadzie za darmo potrafią w przyjemny sposób schłodzić budynek latem.

 

 

 

Alternatywa dla pomp ciepła- czyli folie grzewcze

Alternatywą do ogrzewania pompami ciepła są folie grzewcze lub panele grzewcze.

Są to folie w pełni elektryczne, które można zainstalować zarówno pod posadzką betonową przed jej wylaniem – opcja rekomendowana dla nowo budowanych budynków lub bezpośrednio pod panelami, deską itp. np. w trakcie remontu pokoju i wymianie podłogi.

1. Szybki sposób na ciepło

Folie grzewcze w bardzo szybki i przyjemny sposób ogrzewają pomieszczenia. Są całkowicie bezpieczne i do tego w trakcie ogrzewania praktycznie nie występuję zjawisko konwekcji, które przy ogrzewaniu grzejnikowym unosi kurz.

2. „Podłogówka”- tam gdzie jej nie ma

W trakcie remontu można pod panele laminowane, winyle itp. wykończenie podłogi zainstalować folie grzewcze i mieć ogrzewanie podłogowe jako dodatkowe lub jako jedyne źródło ciepła. Taka instalacja podnosi jedynie podłogę o ok. 5mm..

3. Niezawodność

Folie to alternatywa dla pomp ciepła. Jest to system bezawaryjny, nieskomplikowany i niewymagający okresowych przeglądów. Koszt położenia ogrzewania foliami często jest znacznie niższy niż ogrzewania wodnego. W połączeniu z fotowoltaiką system ten jest bardzo korzystny i niezawodny na lata. System w standardzie jest niezależny, to znaczy, iż każde z pomieszczeń jest sterowane oddzielnie poprzez termostaty lub za pomocą systemu automatyki budynkowej.

 

 

KLIMATYZACJA

Czasem bywa po prostu za ciepło. Jednym z rozwiązań jest klimatyzacja.

Posiadamy niezbędne doświadczenie, uprawnienia F-gazowe jak i sprzęt do montażu klimatyzacji, zarówno małych jak i komercyjnych jednostek.

Dom można schłodzić na kilka sposobów – a najlepszym z nich jest wentylacja z GWC (gruntowy wymiennik ciepła) lub chłodzenie płaszczyznowe z pompy ciepła. Jednak nie zawsze jest taka możliwość oraz miejsce i uzasadnienie ekonomiczne. W tych sytuacjach na przeciw wychodzą klimatyzatory.

 

1. Szybki sposób na chłód

Klimatyzacja to przede wszystkim szybki i tani sposób na ochłodzenie pomieszczenia. Obecnie produkowane sprężarki inwerterowe są ciche i oszczędne, a przy tym bardzo wydajne.

2. Niezależność

Klimatyzacja daje komfort niezależności. W jednym pomieszczeniu może być zimno, a w innym znacznie cieplej, można także ogrzewać pomieszczenie.

3. Klimatyzacja to też pompa ciepła

Klimatyzatory to też rodzaj pompy ciepła. Można nimi chłodzić, ale też ogrzewać pomieszczenia. Są to tzw. pompy ciepła typu powietrze – powietrze. Nieco mniej wydajne niż te tradycyjne, ale bardzo szybkie w ogrzewaniu pomieszczeń.