Automatyka budynkowa LOXONE

Nowoczesny, wygodny, oszczędny i bezpieczny budynek to także jego serce w postaci automatyki budynkowej. To dzięki niej mamy budynek pod pełną kontrolą, a przy tym znacznie więcej czasu na przyjemności.

Wyobraź sobie, że całość zarządzana jest z jednego “pilota”, że do rolet, bram, drzwi, klimatyzacji, pompy ciepła, domofonu, wentylacji, alarmu itp. nie musisz mieć każdego pilota z osobna. Wyobraź sobie, że te wszystkie instalacje potrafią ze sobą “rozmawiać”….

Co to daje? Przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, ale też niezawodność, wygodę i czas, którego nie da się kupić.

 

 

1. Bezpieczeństwo

Automatykę budynkową wykonujemy na najbardziej zaawansowanym, stabilnym i bezpiecznym rozwiązaniu firmy LOXONE. Co to daje? Bezpieczeństwo nieruchomości, gwarancję stabilności i niezawodność.

Instalacja może realizować funkcję alarmu – który zintegrowany będzie nie tylko, jak to jest tradycyjnie z syreną, ale też z oświetleniem, roletami i wszystkim tym, co odstraszy intruza.

2. Współpraca i oszczędność

Automatyka budynkowa to również możliwość integracji i współpracy z różnymi innymi systemami – takimi jak: fotowoltaika, czy podlewanie ogrodowe, kontrola temperatury i nasłonecznienia. To wszystko pomaga w użytkowaniu nieruchomości, jak również wpływa znacząco na wydatki i ograniczenie zużycia energii, zarówno cieplnej jak i elektrycznej.

3. Funkcjonalność

Zamiast posiadania w pokojach, salonach itp. miejscach kilkunastu włączników świateł, czujników temperatury, czujników wilgotności i klimatu wystarczy jeden przycisk. Wpływa to na wygodę, funkcjonalność i estetykę. Poza tym nie musimy podchodzić do każdej rolety z osobna, aby ją zamknąć.

4. Wyobraźnia

To co możemy zrobić z automatyką budynkową, gdzie możemy ją wdrożyć, zastosować ale również z jakimi urządzeniami możemy ją zintegrować, to wszystko ograniczone jest wyłącznie wyobraźnią. Domofon informujący o tym, że stoi kurier przed bramą, z którym możemy zamienić kilka słów i otworzyć mu furtkę, czy zasymulować naszą obecność w domu podczas wakacji- to tylko niewielka, wręcz malutka część tego, co możemy zrobić, aby system pracował na naszą wygodę.

5. Koszty

Pozornie system automatyki wydaje się być drogą inwestycją. Fakt, na początku koszty są większe niż przy budowie typowego domu, ale jeśli dobrze wszystko przemyśleć, dodać do siebie koszty wszystkich innych systemów, które są w każdym budynku (alarm, monitoring, sterowanie roletami/bramą, ogrzewaniem itd.) to okaże się, że taki system jest wręcz tańszy, a pozwala na wiele więcej i to za pomocą jedynego pilota jaki każdy z nas ma…. telefonu.

 

6. Inteligenty budynek

Niezależnie od tego, czy jest to biuro, powierzchnia handlowa, budynek mieszkalny, hotel, restauracja, magazyn czy inny projekt, wykorzystanie technologii Loxone pozwala zwiększyć wartość każdego budynku i znacznie skrócić zwrot z inwestycji dzięki efektywnemu zarządzaniu energią. Ponadto budynek automatycznie dostosowuje się do potrzeb użytkowników, zapewniając przyjemne i komfortowe warunki do życia i pracy.