Magazyny energii

Przydomowe magazyny energii mają szansę stać się jednym z podstawowych elementów wyposażenia prosumenckich instalacji fotowoltaicznych. Umożliwiają gromadzenie energii wyprodukowanej przez instalację PV i zapewniają ciągłość dostaw energii elektrycznej w przypadku utraty zasilania ze strony sieci elektroenergetycznej. Korzystanie z przydomowych magazynów energii jest również zasadne z punktu widzenia zarządzania pracą sieci energetycznej, w związku z czym planowane są dofinansowania do ich zakupu.

Jeśli planujesz zakup magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej jesteś w odpowiednim miejscu! Nasza oferta obejmuje szeroki wybór magazynów litowo-żelazowo-fosforanowych o dużej żywotności. Poznaj naszą ofertę i wybierz model idealny do Twojego domu! Zapraszamy!

Magazyn energii do fotowoltaiki – dlaczego warto?

Zastanawiasz się czy zakup magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej to dobry pomysł? Oto kilka korzyści wynikających ze stosowania przydomowych magazynów energii:

Magazyny energii do PV – dla kogo?

Przydomowe magazyny energii do instalacji fotowoltaicznych są przeznaczone do magazynowania nadwyżek energii elektrycznej, które nie zostały zużyte w chwili jej produkcji. W przypadku niewystarczającej produkcji z fotowoltaiki nadwyżki te mogą zostać w 100% wykorzystane do zasilania urządzeń nie przechodząc przez lokalny system elektroenergetyczny. Rozwiązanie to pozwala na całkowite wykorzystanie energii elektrycznej wyprodukowanej przez daną instalację PV, co nie jest możliwe w przypadku instalacji bez magazynu. Posiadacze instalacji fotowoltaicznych bez magazynu energii są bowiem zmuszeni do przekazania nadwyżki produkcji energii bezpośrednio do systemu. W przypadku niewystarczającej produkcji z PV nadwyżki te można odebrać jedynie w 80%. Pozostałe 20% to prowizja dla zakładu energetycznego za użytkowanie systemu. Wniosek jest zatem prosty. Magazyny energii do instalacji fotowoltaicznych są dobrą opcją dla osób, które chcą oszczędzić zachowując przy tym pełną stabilność energetyczną.

Na co zwrócić uwagę wybierając magazyn energii?

Magazyn energii powinien być dobrany odpowiednio do danej instalacji fotowoltaicznej. Podczas jego wyboru bierze się pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne budynku, moc urządzeń, które będzie zasilał oraz czas kiedy instalacja PV nie produkuje energii. Warto również zwrócić uwagę na zdolność pracy magazynu energii bez zasilania ze strony sieci. W przypadku awarii systemu elektroenergetycznego większość tańszych akumulatorów fotowoltaicznych przestaje działać nie zapewniając zasilania w przerwach od dostaw prądu. Jedynie porządne, wysokiej jakości magazyny energii do PV są wyposażone w odpowiednią elektronikę zapewniają możliwość uzyskania prądu o odpowiednich parametrach bez zasilania z sieci. Warto również skontrolować moc z jaką działa magazyn energii podczas awarii sieci. Najlepiej, aby była ona równa mocny nominalnej baterii w chwili gdy jest ona podłączona do sieci.

Pojemność i ilość cykli ładowania magazynu energii

Najważniejszym parametrem magazynów energii do PV są pojemność i ilość cykli ładowania, które wspólnie przekładają się na żywotność urządzenia. Ogniwa fotowoltaiczne dostępne w naszej ofercie mają ok. 3000-3600 cykli ładowania (za jeden pełny cykl ładowania uważamy rozładowanie baterii do kilku % i ponowne naładowanie do 100%). Czas trwania jednego pełnego cyklu ładowania akumulatorów fotowoltaicznych dostępnych w naszej ofercie wynosi 1-2 dni, pod warunkiem, że parametry magazynu i fotowoltaiki zostały dobrze dobrane przez inwestora.

Przez pojemność magazynu energii rozumiemy ilość energii, jaką jest on w stanie zmagazynować. Dobierając magazyn o pojemności 30-40% dziennego poboru energii zimą możemy być pewni, że sprosta naszym oczekiwaniom i zasili podstawowe obwody w domu.

Magazyn energii – cena

W Eovia znajdziesz litowo-żelazowo-fosforanowe akumulatory fotowoltaiczne renomowanych producentów, takich jak BYD. Co najmniej dziesięcioletnia żywotność oferowanych przez nas magazynów energii i wysoka jakość ich wykonania sprawiają, że zaliczają się one do najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Magazyny energii o standardowej pojemności 5,12 kWh znajdziesz u nas już w cenie kilkunastu tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę kompetencje naszego zespołu i solidność oferowanego sprzętu możesz śmiało nam zaufać! Zapraszamy do zakupów!

Kontakt

EOVIA
Fotowoltaika - Wielkopolska - Sędzinko k. Poznań

ul. Wiśniowa 17F, 64-552 Sędzinko
NIP: 7651594820, REGON: 302370602

Oddział Poznań/Sędzinko

Biuro

tel.: +48 519 486 768

Dział handlowy

tel.: +48 516 404 758

Serwis - pomoc techniczna

tel.: +48 504 351 605

kontakt@eovia.pl