Kalkulator

Kalkulator dla instalacji fotowoltaicznych

Ile wynosi okres zwrotu instalacji fotowoltaicznej? Instalację o jakiej mocy zamontować, aby pokryć potrzeby gospodarstwa domowego? Jaki jest całkowity koszt montażu instalacji PV? Pytań dotyczących fotowoltaiki jest wiele. Na większość z nich odpowiedzi udzieli Ci poniższy kalkulator uzysku energii z instalacji fotowoltaicznej!

Opłacalność instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Na opłacalność instalacji fotowoltaicznej składa się wiele czynników, w tym m.in. jakość wykorzystanych paneli PV, dopasowanie parametrów instalacji do potrzeb gospodarstwa domowego i możliwość skorzystania z programów wsparcia finansowego (np. programy Czyste Powietrze, Mój Prąd, ulga podatkowa). Stąd też niejednokrotnie trudno precyzyjnie określić okres zwrotu inwestycji lub jej orientacyjny koszt. Pomocne przy tym mogą okazać się narzędzia takie jak kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej. Z jego pomocą można w kilku prostych krokach ustalić czy koszt budowy fotowoltaiki jest w zasięgu inwestora oraz jak długo będzie on musiał czekać na zyski płynące z przedsięwzięcia.

Jakie czynniki mają wpływ na opłacalność instalacji fotowoltaicznej?

Kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej to funkcjonalne narzędzie przydatne podczas planowania inwestycji. Uwzględniając kilka czynników jest on w stanie określić orientacyjny koszt inwestycji i przybliżony okres jej zwrotu, co dla wielu osób jest kwestią przesądzającą o sensowności całego przedsięwzięcia.

Podczas kalkulacji opłacalności instalacji fotowoltaicznej brane pod uwagę są następujące parametry:

Kalkulator fotowoltaiczny – jaka instalacja będzie Ci potrzebna?

Korzystając z kalkulatora opłacalności PV w prosty sposób można określić jaka instalacja będzie odpowiednia dla danego gospodarstwa domowego. Na podstawie rocznego zużycia energii elektrycznej i bieżących cen zakupu prądu kalkulator fotowoltaiczny określi roczny rachunek za prąd, niezbędny podczas obliczania okresu zwrotu inwestycji. Następnie uwzględniając azymut i kąt nachylenia dachu jest w stanie wskazać nasłonecznienie i sugerowaną wielkość instalacji fotowoltaicznej oraz jej orientacyjny koszt.

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz czynników uwzględnianych w obliczeniach przez kalkulator systemów PV trzeba zaznaczyć, że obliczona opłacalność instalacji fotowoltaicznej może się nieznacznie różnić od stanu faktycznego. Niemniej otrzymane wartości są obarczone wystarczająco małym błędem, aby móc na ich podstawie określić zasadność montażu instalacji fotowoltaicznej dla danego gospodarstwa domowego.

Roczne zużycie energii

120 kWh
10000 kWh

Wynik:

Koszt zakupu prądu

zł/kWh

Roczny rachunek za prąd

Wynik:

Bezpośrednie zużycie na potrzeby własne

0%
100%

Wynik:

Położenie dachu względem słońca

Azymut

Pochylenie dachu

1. Nasłonecznienie

%

2. Sugerowana wielkość instalacji do pokrycia:

100% własnego zapotrzebowania na enrgię rocznie

kWp

3. Ilość wyprodukowanej energii rocznie biorąc pod uwagę azymut i pochylenie dachu

kWh

4. Orientacyjny koszt instalacji

PLN

5. Orientacyjny czas zwrotu inwestycji

Lat

Kontakt

EOVIA
Fotowoltaika - Wielkopolska - Sędzinko k. Poznań

ul. Wiśniowa 17F, 64-552 Sędzinko
NIP: 7651594820, REGON: 302370602

Oddział Poznań/Sędzinko

Biuro

tel.: +48 519 486 768

Dział handlowy

tel.: +48 516 404 758

Serwis - pomoc techniczna

tel.: +48 504 351 605

kontakt@eovia.pl