Ochrona odgromowa

Nasza Firma wykonuje również instalacje odgromowe jak i przeciwprzepięciowe.

Aby skutecznie zabezpieczyć dom, firmę i inne budynki przez niszczącymi wyładowaniami elektrycznym – piorunami, warto posiadać:

  1. System ochrony odgromowej – najczęściej na dachu. Ich zadaniem jest skuteczne odprowadzenie wyładowania poprzez zwody i uziemienia do Ziemi. System ochrony odgromowej już sam w sobie znacznie podnosi bezpieczeństwo budynku. Piorun uderzając w taki budynek zostanie odprowadzony do Ziemi. Nie zabezpieczy to w pełni urządzeń elektrycznych w budynku, ale powinno uchronić budynek/dom przez zniszczeniem/spaleniem – do czego narażone są budynki bez instalacji odgromowej
  2. Aby zabezpieczyć również urządzenia elektryczne i elektroniczne w budynku warto posiadać również zabezpieczenie PRZECIWPRZEPIĘCIOWE przynajmniej typu 2(B) a najlepiej typu 2+3(B+C), a urządzenia „delikatne” typu komputer z zabezpieczeniem typu 4(D).
  3. Skuteczny system uziemień

Ochrona odgromowa

Warto dodać, że obie instalacje z pkt.1 i 2 mogą pracować niezależnie tzn. nie potrzeba posiadać jednej aby mieć druga i odwrotnie. Natomiast posiadanie obu jednocześnie w znaczny sposób chroni dom/budynek przed szkodami wywołanymi przez pioruny.

Jeśli budynek/dom, nie posiada instalacji przeciwprzepięciowej a inwestor zamierza zainstalować instalację PV, wtedy konieczne jest również zainstalowanie systemu przeciwprzepięciowego dla instalacji PV DC jak i dla instalacji elektrycznej w domu AC. Koszt takich zabezpieczeń jest „z góry” wliczany w cenę instalacji PV.

Na koniec warto wspomnieć, że instalacja odgromowa ma na celu ochronić budynek przed bezpośrednim uderzeniem pioruna. Natomiast instalacja przeciwprzepięciowa chroni nasz dom również przed pośrednimi skutkami wyładowań. Np. gdy piorun uderzy w pobliski budynek, część prądu udarowego dotrze do naszego budynku powodując zniszczenia w postaci spalonych urządzeń elektrycznych jeśli nie posiadamy zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

Każda nasza instalacja zakończona jest wydaniem protokołu z pomiarów uziemień.

Wykonujemy również serwis i pomiary istniejących instalacji oraz pomiary okresowa dla budynków wymagających tego typu pomiarów

Kontakt

EOVIA
Fotowoltaika - Wielkopolska - Sędzinko k. Poznań

ul. Wiśniowa 17F, 64-552 Sędzinko
NIP: 7651594820, REGON: 302370602

Oddział Poznań/Sędzinko

Biuro

tel.: +48 519 486 768

Dział handlowy

tel.: +48 516 404 758

Serwis - pomoc techniczna

tel.: +48 504 351 605


kontakt@eovia.pl