Finansowanie / dotacje

Realizacja licznych programów oraz możliwość kredytowania inwestycji zwiększa wykorzystania energii z odnawialnych źródeł (OZE) w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, a w konsekwencji ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla (CO2).

Sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej nie stanowi większego problemu, bowiem w różnych regionach Polski ogłaszane są dofinansowania lub korzystne programy kredytowania i sprzedaży ratalnej, które pozwalają na realizację inwestycji.
Istotny jest również fakt, iż Wydziały Środowiska w poszczególnych gminach prowadzą indywidualne projekty na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii. Celem uzyskania aktualnych informacji, należy skontaktować się z właściwą sobie jednostką samorządową lub bezpośrednio z nami.

Na bieżąco staramy się monitorować nowe możliwości dofinansowania projektów OZE.

Warto jednak zaznaczyć, że instalacja sfinansowana wyłącznie przez inwestora bez pomocy z dotacji itp, zwróci się nam po ok. 7-8 latach, a przez minimum 17 kolejnych lat instalacja będzie pracować wyłącznie na naszą korzyść. Po 25 latach pracy moduły maja gwarancję ok 82% swojej wyjściowej wydajności. Tak więc stopa zwrotu jest bardzo wysoka.

Niemniej jednak za każdym razem warto przeanalizować możliwość dotacji w danym rejonie kraju.

Poniżej przedstawiamy listę Banków Spółdzielczych w woj. wielkopolskim które na chwilę obecną udzielają dotacji do instalacji PV.

  1. Dotacja na instalację fotowoltaiczną w Gminie Tarnowo Podgórne.
  2. Dotacja/pożyczka w systemie ciągłym na termomodernizację budynków w tym fotowoltaikę poprzez program "Czyste powietrze" : https://portalbeneficjenta.wfosgw.poznan.pl/

 

Prowadzimy również sprzedaż instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem w systemie ratalnym. Współpracujemy z Bankami udzielającymi kredytów konsumenckich - tzw. Eko na znacznie bardziej korzystnych warunkach niż typowy kredyt.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

Współpracujemy z Bankiem BGŻ i Alior Bankiem

Kontakt

EOVIA

ul. Wiśniowa 17F, 64-552 Sędzinko
NIP: 7651594820, REGON: 302370602

Oddział Poznań/Sędzinko

tel.: +48 519 486 768
kontakt@eovia.pl

Oddział Rzeszów/Jesionka

tel.: +48 572 662 810
kontakt@eovia.pl