Dron z kamerą termowizyjną

Dron z kamerą termowizyjną

Drony już dawno udowodniły, że mogą być skutecznym i niezastąpionym narzędziem pracy. Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać je w naszej branży. Odważymy się wyrazić stwierdzenie, iż jest to ulubiona zabawka właściciela firmy.

Dysponujemy dronem Yuneec Typhoon H520 z kamerą na podczerwień. Urządzenie niezwykle stabilne, pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych ujęć co jest niezwykle ważne nie tylko na etapie planowania instalacji fotowoltaicznej, przy sporządzaniu dokumentacji ale także w kolejnych etapach prac montażowych oraz na końcu przy wykonaniu pomiarów instalacji PV. Zwiększona dokładność planowania całej inwestycji oraz monitoring na etapie jej realizacji wpływa na dokładniejszą kontrolę postępów i lepsze czasowe oszacowanie etapów prac.

Bez wątpienia zestaw H520 z kamerą Yuneec E50 w znacznym stopniu unowocześnia i ułatwia pracę.

Dron z kamerą na podczerwień wykorzystujemy zarówno w przypadku małych instalacji PV jak i w instalacjach przemysłowych.

Kamera termowizyjna na pokładzie drona pozwala w szybki sposób wykonać pomiary instalacji fotowoltaicznych, co istotnie skraca czas pomiaru nawet kilkukrotnie w odniesieniu do pomiarów wykonywanych przez serwisanta. Dzięki zintegrowaniu kamer z modułem GPS podczas lotu drona tworzona jest mapa z rozkładem temperatur na poszczególnych modułach fotowoltaicznych. Możemy w dowolnym punkcie pomiarowym odczytać temperaturę, a dzięki współrzędnym GPS zlokalizować miejsce usterki. Warto nadmienić, że podczas pomiaru termowizyjnego jednocześnie wykonywane jest zdjęcie wizyjne. Skrócenie czasu diagnostyki termowizyjnej instalacji fotowoltaicznej pozwala na zwiększenie częstotliwości wykonywania tego typu pomiarów, a co za tym idzie − na szybszą lokalizację usterek i zwiększenie niezawodności całej instalacji.

Kontakt

EOVIA
Fotowoltaika - Wielkopolska - Sędzinko k. Poznań

ul. Wiśniowa 17F, 64-552 Sędzinko
NIP: 7651594820, REGON: 302370602

Oddział Poznań/Sędzinko

Biuro

tel.: +48 519 486 768

Dział handlowy

tel.: +48 516 404 758

Serwis - pomoc techniczna

tel.: +48 504 351 605


kontakt@eovia.pl